Dlaczego warto zainwestować w dobrą maszynę do szycia?

Maszyna do szycia to podstawowe narzędzie pracy każdej krawcowej. Musi wiernie służyć, być pomocą nawet przy najtrudniejszych projektach. Przed zakupem maszyny warto dokładnie się zastanowić nad tym jakich funkcji potrzebujemy. Dobra maszyna do szycia może trochę kosztować, ale jest zdecydowanie warta swojej ceny.

Maszyny do szycia – mechaniczne i elektroniczne

Maszyny do szycia można podzielić na dwie grupy: maszyny mechaniczne i maszyny elektroniczne. Łatwo je rozróżnić – elektroniczne mają więcej funkcji oraz wyświetlacz. Różni je też cena – dobrą maszynę mechaniczną można zakupić już za 400 złotych. Maszyna elektroniczna to wydatek około 2000-3000 złotych. Najczęściej wybierane są maszyny mechaniczne i to na nich się dzisiaj skupimy.

Dobra maszyna do szycia – cechy podstawowe

Jakie cechy powinna mieć dobra maszyna do szycia? Warto zwrócić uwagę na podstawowe wyposażenie. Ważne są ściegi podstawowe: prosty oraz zygzak. Opcja szycia wstecz jest bardzo przydatna do zabezpieczenia szwów. Maszyna powinna mieć metalowe podzespoły, zrobione z plastiku mogłyby się łatwo połamać. Warto też zwrócić uwagę na moc maszyny do szycia. Jeśli planujecie pracować na ciężkich i grubych materiałach, jak np. dżins, maszyna powinna mieć moc dostosowaną do takiej pracy.

Przydatne, dodatkowe opcje maszyny do szycia

Dobra maszyna do szycia powinna też posiadać kilka przydatnych funkcji. Przyda się na pewno płynna regulacja długości i szerokości ściegu. Dla niektórych osób bardzo istotny jest regulowany docisk stopki. Pozwala on na regulację siły nacisku w zależności o grubości materiału. Dobrą funkcją jest też ta pozwalająca na zmianę położenia igły. Dzięki możliwości przesunięcia igły w lewo lub w prawo można obszyć brzegi z większą dokładnością. Jeśli planujesz pracować z tkaninami z dodatkiem elastanu warto sprawdzić czy maszyna ma opcję ściegu elastycznego, overlockowego.

Wybierz profesjonalny sklep

Gdzie najlepiej kupić maszynę do szycia? Zdecydowanie najlepszą opcją jest sklep specjalizujący się w maszynach i dodatkach krawieckich, np. na twojastronainternetowa. Obsługa profesjonalnie doradzi i pomoże wybrać najlepszą maszynę. Niestety w dużych sklepach ze sprzętem domowym może być ciężko z uzyskaniem rzetelnej informacji o maszynie. Dlatego najlepiej jest zdać się na profesjonalistów, którzy wiedzą jaka powinna być dobra maszyna do szycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *