Dodatki do dziecięcego pokoju – co możesz uszyć sama?

Szycie jest zajęciem niezwykłym. Uczucie tworzenia nowych rzeczy z kawałka materiału jest wspaniałe – dodaje pewności siebie. Jeszcze wspanialszym uczuciem jest tworzenie i szycie dla swoich dzieci. Nie ma chyba nic piękniejszego niż dziecięcy pokój, w którym dodatki i ozdoby zostały uszyte przez mamę!

Odpowiednie materiały

Zanim weźmiesz się za szycie dodatków do dziecięcego pokoju, warto poświęcić chwilę na wybór odpowiednich materiałów. Pod uwagę powinnaś brać przede wszystkim naturalne materiały, które będą bezpieczne dla dzieci. Nie musisz jednak rezygnować ze sztucznych materiałów, warto jednak wybierać te z certyfikatami. Jednym z najchętniej wybieranych materiałów jest polar minky, niezwykle puszysty i przyjemny w dotyku.

Co możesz uszyć?

Kocyk

Co możesz uszyć do dziecięcego pokoju? Najprostszym projektem będzie kocyk. Do takich projektów wybierany jest chętnie właśnie polar minky, ale można zastosować też grubszą dzianinę. Materiał na kocyk możesz dobrać tak, żeby kolorystycznie pasował do pokoju maluszka. Równie łatwe do uszycia są poszewki na poduszki, które dodatkowo można ozdobić haftami.

Literki

Piękną ozdobą mogą być materiałowe literki. Są łatwe do uszycia, wystarczy dwa kawałki materiału zszyć ze sobą i wypełnić np. specjalną watą. Można w ten sposób uszyć pojedynczą, pierwszą literę imienia lub nawet całe imię! Będzie to wspaniała ozdoba dziecięcego łóżka!

Przytulanki

Zdecydowanie najpopularniejszym dodatkiem, który można samodzielnie uszyć są przytulanki. Jest to nie tylko uroczy dodatek, ale też prezent od serca. Każde dziecko będzie zachwycone zabawką, ręcznie wykonaną przez mamę! W kwestii przytulanek ogranicza nas tak właściwie tylko wyobraźnia. Można uszyć tradycyjnego misia, z opadającym uszkiem i guzikowymi oczkami. Fajnym pomysłem jest też uszycie przytulanki na wzór dziecięcych rysunków. Mogą to być kolorowe zwierzęta albo nieziemskie potworki.

W kwestii dodatków do dziecięcego pokoju ogranicza nas tylko wyobraźnia i czas. Dobrym pomysłem może być szycie wspólnie z dziećmi – będzie to dla nich pierwsza lekcja krawiectwa! Być może stanie się to ich pasją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *