Jaką maszynę do szycia wybrać?

Zakup maszyny do szycia to najważniejszy krok dla każdej krawcowej. To też najczęściej największy wydatek. Warto dobrze zastanowić się czego potrzebujemy, jak często będziemy maszyny używać, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Warto też określić maksymalny budżet, dzięki czemu dobra maszyna do szycia będzie w zasięgu ręki.

Maszyny do szycia – ceny

Wybierać można między maszynami mechanicznymi, elektronicznymi i komputerowymi. Ceny dobrych modeli maszyn mechanicznych kształtują się na poziomie 600-1200 złotych. Z kolei maszyna elektroniczna to wydatek rzędu od około 1300 do 3000 złotych. Najdroższe są maszyny do szycia komputerowe, których ceny zaczynają się od około 2500 złotych.

Dobra maszyna do szycia – od renomowanej firmy

Poszukując maszyny do szycia warto sprawdzić, który sklep ma w swojej ofercie maszyny od renomowanych producentów. Warto wybierać marki, które mają sprawdzone autoryzowane serwisy w Polsce. Wskazane są też maszyny nie z chińskiej produkcji, które nie są wykonane z tanich, plastikowych materiałów. Świetnym wyborem mogą być maszyny do szycia Brother, Elna, Janome czy maszyny do szycia Juki. Każda z tych firm ma w swojej ofercie maszyny mechaniczne, elektroniczne i komputerowe.

Janome

Maszyna do szycia Janome jest maszyną wytrzymają i praktyczną. Modele maszyny nieznacznie się różnią. W wersji mechanicznej, model Janome 920 ma 12 programów ściegowych (ściegi użytkowe, ozdobne, owerlokowe), automatyczne obszywanie dziurki, płynną regulację długości i szerokości ściegów i możliwość szycia wstecz. Z kolei maszyna do szycia Janome 5060DC to maszyna komputerowa, która ma 60 programów ściegowych i 7 rodzajów automatycznego obszywania dziurek. Obsługę ułatwia duży i czytelny wyświetlacz LCD.

Juki

Maszyny do szycia Juki charakteryzują się stabilną konstrukcją z metalowymi podzespołami, co jest bardzo ważne i gwarantuje bezawaryjność. W modelu Juki HZL-27Z zastosowano oświetlenie LED, chwytacz rotacyjny oraz 22 programy ściegowe. Z kolei komputerowy model Juki HZL-G120 ma zapisanych w pamięci aż 180 programów ściegowych, 8 rodzajów automatycznego obszywania dziurki i szereg innych udogodnień.

Brother

Maszyny do szycia Brother dostępne są od najprostszych modeli mechanicznych (np. Brother KD144 Little Angel, idealny dla początkujących) po maszyny elektroniczne, które mają 70 rodzajów ściegów.

Elna

Maszyna do szycia Elna może ze spokojem długo służyć nawet do codziennej pracy. W wersji mechanicznej ze średniej półki cenowej maszyna ma 15 programów ściegowych, półautomatyczne obszywaniu dziurki oraz pozostałe najistotniejsze opcje.

Jak widać, na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli. Aby dobrze wybrać maszynę do szycia, warto odwiedzić profesjonalny sklep i zasięgnąć rady doświadczonych sprzedawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *