Gdy nie odpowiada Tobie asortyment z sieciówek, zacznij samodzielnie szyć!

Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy w sklepach nie można znaleźć dobrych ubrań. Masowa produkcja powoduje, że fasony się powtarzają. Ubrania są często źle dopasowane lub wykonane z materiałów słabej jakości. Chodzenie po sklepach z takim fatalnym asortymentem może doprowadzić do frustracji! Jest na to jednak rada – możesz zacząć samodzielnie szyć ubrania! Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, potrzebujesz tylko odpowiedniego sprzętu!

Maszyna do szycia – zaczynamy przygodę!

Maszyna do szycia – bez tego ani rusz! To właśnie maszyny do szycia potrzebujesz, zanim zaczniesz przygodę z samodzielnym szyciem ubrań. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z różnymi dodatkowymi opcjami. Dla początkujących najlepsze będą maszyny z nie najwyższej półki cenowej. Świetnie może się sprawdzić maszyna do szycia Brother KD144 Little Angel. Jest idealna dla początkujących, ale posiada też bardziej skomplikowane funkcje: haftuje dziurki, obrzuca brzegi i podszywa.

Wybierz odpowiednie tkaniny

Kolejnym punktem na liście początkującej krawcowej są tkaniny. Warto zapoznać się z różnymi materiałami – różnią się one między sobą nie tylko kolorami, wzorami, ale też właściwościami. Wybór będzie zależał od tego co chcesz uszyć. Do codziennych ubrań najlepiej sprawdzi się bawełna lub dzianina. Tkaniny różnią się w zależności od przeznaczenia. Jeśli chcesz uszyć bluzę, wybierz dzianinę dresową. Z kolei jeśli marzy Ci się zgrabny plecaczek, warto wybrać tkaninę wodoodporną.

Dodatki i akcesoria krawieckie

Oprócz maszyny do szycia i tkanin potrzebne są także różne akcesoria krawieckie. Przed rozpoczęciem przygody z szyciem warto zaopatrzyć się w podstawowe dodatki, takie jak szpilki, agrafki, krawieckie nożyce i noże. Dobrym rozwiązaniem są też pisaki krawieckie, dzięki którym można bez obaw rysować linie na materiale.

Nici – podstawowe materiały do szycia

Materiały do szycia o których nie można zapomnieć to nici. Najlepiej sprawdzają się nici poliestrowe, które się nie strzępią, nie blakną i nie rwą. Z łatwością można je dopasować do koloru tkaniny. Dobre nici to podstawa! To one sprawią, że ubranie będzie trwałe.

Samodzielne szycie ubrań jest wyzwaniem, ale z odpowiednim sprzętem można stworzyć coś wspaniałego. Wystarczy dobry pomysł, tkaniny i nici. Kilka chwil spędzonych nad maszyną do szycia zaowocuje ubraniem, którego nikt inny nie będzie miał!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *