Uszyj zabawki dla swojego dziecka!

Każda mama chce dla swoich dzieci jak najlepiej. Dotyczy to praktycznie każdej sfery życia, także zabawy. Czasami trudno jest znaleźć estetyczne zabawki. Sklepowe półki uginają się od plastikowych zabawek w jaskrawych kolorach. A gdyby tak… samodzielnie uszyć zabawki dla dzieci? To prostsze niż myślisz!

Najpierw projekt!

Na samym początku warto spisać listę pomysłów na zabawki. Czego brakuje Twoim dzieciom, z czego będą się najbardziej cieszyć? Możesz uszyć przytulanki według dziecięcego projektu. Poproś swoje pociechy o rysunki, a potem przenieś te wizje do prawdziwego życia. Twoje dzieci będą zachwycone!

Wybierz odpowiednie tkaniny

Po wyborze projektu, trzeba przemyśleć jakie materiały będą najlepsze. Świetnie sprawdzą się tkaniny bawełniane o wysokiej gramaturze. Zazwyczaj są one dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorów i wzorów. W zależności od potrzeb można wybrać tkaniny w zwierzątka czy w geometryczne wzory. Przytulanki można uszyć z delikatnego polarowego materiału. Będą wtedy niesamowicie puszyste i przyjemne w dotyku!

Maszyna do szycia i nici – tego też potrzebujesz

Samodzielne uszycie zabawki jest całkiem proste. Wystarczy wyciąć z materiału dwa takie same kształty, zachowując kilka centymetrów na zszycie. Maszyna do szycia pomoże w dokładnym zszyciu boków. Trzeba pamiętać aby zostawić kilka centymetrów na włożenie wypełnienia.

Warto zadbać aby nici do szycia pasowały kolorystycznie do całej zabawki. Dobrze jest też wykorzystać nici do szycia poliestrowe, które są bardzo trwałe i mocne. Czym można wypełnić naszą zabawkę? Świetnie sprawdzi się wypełnienie z nieużywanej poduszki czy specjalna wata. Po włożeniu wypełniacza materiał wystarczy już tylko ręcznie zszyć. Do przytulanek można doszyć guzikowe oczy lub nos.

Przytulanki, lalki – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Przytulanki to najpopularniejszy i najprostszy projekt. Można uszyć też szmacianą lalkę – jej wykonanie jest równie proste, potrzebne są tylko materiały, nici i maszyna do szycia. Dla takiej szmacianej lalki można z resztek tkaniny uszyć dodatkowe ubranka – dzięki temu Twoje dzieci będą mogły ją przebierać. Każde dziecko będzie zachwycone taką zabawką uszytą przez mamę! Niezbędne elementy do uszycia zabawek znajdziesz na twojastronainternetowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *