Zalety komputerowej maszyny do szycia

Maszyny do szycia dzielą się na mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze sprawdzą się u każdej początkującej krawcowej. Jednak jeśli zależy Ci na automatyzacji zastanów się nad wersją elektroniczną. Maszyna do szycia komputerowa zalicza się do maszyn elektronicznych, ale delikatnie się od niej różni.

Komputerowa maszyna do szycia a elektroniczna – różnica

W maszynie elektronicznej samodzielnie wybieramy ścieg, a parametry szerokości i gęstości są ustawione fabrycznie. Można je oczywiście modyfikować, ale tylko w określonym zakresie. Po wyłączeniu maszyny nasze ustawienia nie zostaną zapisane. Z kolei komputerowa maszyna do szycia daje możliwość zapisania własnych ustawień. W pamięci maszyny do szycia możemy zapisywać własne parametry ściegu czy tworzyć indywidualne napisy.

Wiele przydatnych funkcji

Komputerowa maszyna do szycia może posiadać nawet około 200 programów ściegowych. Wśród nich znajdują się oczywiście te najpopularniejsze: ścieg prosty, overlockowy, elastyczny, zyg-zak, ścieg stebnowy czy ścieg kryty. W takiej maszynie można regulować gęstość i szerokość szycia czy szyć wstecz. Wśród funkcji znajduje się też automatyczne obszywanie dziurki.

Wyświetlacz, litery

Maszyna do szycia komputerowa ma zawsze takie funkcje jak nawlekacz igły, regulację docisku stopki czy regulację prędkości szycia. Użytkowanie maszyny ułatwia czytelny wyświetlacz LCD, który pozwala na zaprogramowanie szycia. Komputerowe maszyny do szycia mają też funkcję liter, dzięki czemu można wyszywać całe napisy.

Maszyna do szycia komputerowa – dla wymagających

Dobra maszyna do szycia może być zarówno mechaniczna, elektroniczna jak i komputerowa. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Decydując się na maszynę do szycia warto dokładnie przeanalizować swój budżet. Maszyna do szycia komputerowa jest zdecydowanie najdroższą opcją. Ceny zaczynają się już od około 1500 złotych i mogą sięgać nawet 3000. Jednocześnie, takie maszyny sprawdzą się u bardzo wymagających użytkowników, którym zależy na mechanizacji i uproszczeniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *